Továrna Figaro v Bratislavě vznikla původně jako pobočka německé firmy Stollwerck se sídlem v Kolíně nad Rýnem. Počáteční kapitál činil 300 tisíc marek.

Začalo to karamelkou

Bratislavský závod začal vyrábět laciné cukrovinky pro nejširší vrstvy obyvatel. Kromě mléčných karamelek to na konci 19. století byl také marcipán a peprmintové cukrovinky. Mléčné karamelky zvané „štolverky“ se prodávaly v prodejních automatech, které byly na každé vlakové zastávce, díky smlouvě s rakousko-uherskými železnicemi. Ve výrobním procesu dominovala manuální práce. V roce 1913 představoval průměrný denní výkon pracovnice balírny 25 kg zabalených mléčných karamelek. Výroba se postupně rozšiřovala na čokoládu a dezerty.

Hořká minulost

V dalších letech to čokoláda a cukrovinky neměly vůbec lehké: přežily požár továrny (1900), válečné bombardování (1944) i znárodnění (1948). Roku 1958 vznikl celoslovenský národní podnik Figaro se sídlem v Bratislavě a v roce 1963 se pak Figaro stává součástí Československých čokoládoven. Jeho roční produkce překročila v roce 1985 neuvěřitelných 18 000 tun, což v porovnání s předválečnou výrobou představuje osminásobek. Výroba byla daleko rozmanitější – vyrábí se čokoláda, kakao, marcipán, různé cukrovinky, oplatky a kandované ovoce. Ve výrobě nečokoládových cukrovinek převládaly dropsy, furé, karamelky, želé, fondánové salonky a nečokoládové dražé.

Sladká současnost

V roce 1993 získává značku Figaro společnost Kraft Foods a dále pracuje na nových řadách výrobků, stejně tak jako na nových recepturách. Naproti tomu zůstávají v našem portfoliu nejdůležitější tradiční produkty jako bonboniéra Tatiana, jejíž kombinaci mléčné čokolády, nugátového krému a oříšku si můžete vychutnat už víc než 40 let.
Tradiční značka Figaro, jejíž historie sahá až do 19. století, svým zákazníkům nabízí kombinaci lahodné čokolády, kvalitních ingrediencí, dobré ceny a širokého portfolia produktů.
V současném portfoliu Figara najdete čokolády, bonboniéry, tyčinky a čokopiškoty. V roce 2005 Figaro na trh uvedlo prémiovou řadu „Figaro Sladká Vášeň“, která reaguje na moderní trendy dnešní doby a nabízí čokoládu s vysokým obsahem kakaa. Bonboniéra Tatiana se od roku 2011 vyrábí i v nové příchuti – Kokosový krém. A dnes na vás v obchodech čeká další novinka – Tatiana Čokoládový mix, ve které najdete kombinaci pralinek v mléčné, hořké a bílé čokoládě.