První roky

Hans Riegel se narodil 3. dubna ve Friesdorfu u Bonnu jako syn Petra a Agnes Riegelových. Po ukončení školní docházky se Hans Riegel vyučuje cukrářem a pracuje přes 5 let u firmy Kleutgen & Meier. Dalšími stanicemi jsou výrobny v Neussu a v Osnabrücku. Firma Heinen v Bonnu-Kessenichu hledá po 1. světové válce cukráře (zabývajícího se výrobou bonbónů). Hans Riegel se stává obchodním partnerem. Firma se okamžitě jmenuje Heinen & Riegel.
Firma je samostatná. 13.12.1920 je firma HARIBO zanesena do bonnského obchodního rejstříku. Hans Riegel kupuje dům v Bergstraße v Kessenichu, kde zařizuje první výrobnu.
Hans Riegel se žení a jeho manželka Gertrud se stává první zaměstnankyní mladé firmy.
Hans Riegel dostává nápad a vymyslí „Tanzbären“ – figurku medvídka z želé, která se později stává celosvětově známou jako HARIBO Goldbär.
Firma kupuje první osobní automobil. Až do tohoto okamžiku rozvážela denní produkci manželka a spolupracovnice Gertrud na kole.
1923 narozen syn Hans, 1924 narozena dcera Anita a 1926 syn Paul.

První úspěchy

Hans Riegel začíná s výrobou lékořicových výrobků. Prvním výrobkem byla lékořicová tyčinka s nápisem HARIBO. Následují pak světově známé Lakritz-Schnecken a mnoho dalších lékořicových pamlsků.
HARIBO přijímá asi 160 zaměstnanců. Německo je celoplošně zásobováno výrobky HARIBO prodejní organizací, která sestává z ochodních zástupců.
V polovině 30. let byl vytvořen reklamní slogan „HARIBO macht Kinder froh“.
Vzniká hlavní budova dnešního výrobního zařízení v Bonnu.
HARIBO navazuje koncem 20. let první obchodní kontakty se zahraničím. Je v kontaktu s Christianem a Eckhofem Hansen ze společnosti „Sukkervarenfabrikker Danmark“. Společně s Hansem Riegelem z Bonnu je založena v roce 1935 společnost HARIBO LAKRIDS A/S KOPENHAGEN.

Firma má bezprostředně před 2. světovou válkou solidní středně velký základ s přibližně 400 zaměstnanci. Poté přichází 2. světová válka a platí heslo: Tanky místo želé medvídků. Je pocítit silné snížení obchodů, obzvláště také kvůli zvyšujícímu se nedostatku surovin. Zakladatel společnosti Hans Riegel umírá teprve ve svých 52 letech. Jeho žena vede firmu v době po 2. světové válce.

Nový začátek

Nová výstavba začíná s ca. 30 zaměstnanci. Výrobna v Bonnu zůstává z větší části nepoškozená. Velké problémy představuje ihned po válce nedostatečné zásobování surovinami.
Bratři Hans a Paul Riegelovi se v roce 1946 vracejí z válečného vězení a přebírají firmu. Doposud osvědčená dělba práce se vyvíjí: Hans Riegel přebírá obchodní oblast včetně marketinku a odbytu, bratr Paul vede výrobu.
HARIBO přebírá firmu Kleutgen & Meier z Godesbergu, kde měl Hans Riegel svoje první pracovní místo. Pod tržní známkou „Monarch“ je ještě dnes k dostání kusové zboží ze želé.
V polovině 60. let je reklamní slogan „ HARIBO macht Kinder froh“ doplněn dovětkem „und Erwachsene ebenso“ – kompletní český překlad: „Haribo dělá radost malým, stejně tak i dospělým.“
HARIBO přejímá „Bonera Industrie en Handelsmaatschappij N.V.“ v Bredě v Holandsku. Po přeměně společnosti vystupuje firma pod názvem „HARIBO Nederland B.V.“.
Poprvé v německé televizi je k vidění reklama společnosti HARIBO.

Další rozvoj

HARIBO kupuje podíly francouzské výrobny cukrovinek Lorette. Probíhá přejmenování na HARIBO-France S.A.“ Sídlo firmy je v Marseille. 1985 kupuje HARIBO firmu Ricqles Zan, také se sídlem v jižní Francii. Z fúze této společnosti se společností HARIBO France vzniká koncem roku 1987 nová firma „HARIBO- RICQLES ZAN“.
Výroba probíhá v Marseille, Uzés a ve Wattrelos (u Lille). Odtud se dodává na francouzský trh i na další jihoevropské trhy. Hans-Jürgen Riegel, nejstarší syn Paula Riegela, je od roku 1989 předseda představenstva společnosti HARIBO Ricqles-Zan.
HARIBO kupuje podíly firmy Dr. Hillers AG v Solingenu. 1979 přebírá HARIBO zbývající podíly. Ve třech fázích výstavby stojí od roku 1980 výrobna, která je vybavena nejmodernějšími stroji na výrobu všech druhů želé bonbónů, lékořicových výrobků a žvýkaček pro ochranu chrupu.
HARIBO kupuje většinový podíl francouzské tradiční firmy Bären-Schmidt. Zde jsou vyráběna oblíbená perníková srdce a jiné trvanlivé pečené výrobky. Mimojiné jsou vyráběny i želé výrobky. Sídlo firmy je v Mainbernheimu v Unterfranken.
HARIBO se účastní na firmě Dunhills (pontefract) v Anglii, anglické tradiční firmě, vyrábí mimojiné „Pontefract-Cakes“, regionální specialitu. 1994 přechází firma se 100% pod firmu HARIBO.
HARIBO staví prodejní organizaci ve Švédsku. Sídlo této společnosti je Helsingborg.
HARIBO staví prodejní organizaci v Rakousku. Poté, co HARIBO v roce 1988 kupuje firmu Panuli Bonbon Ges. m.b.H. v Linci, začíná se s vlastní výrobou. Tradiční firma, která existuje od roku 1921, vyrábí pečené a cukrářské výrobky. Sídlem firmy je Linc nad Dunajem.

HARIBO se stává mezinárodní

HARIBO rozšiřuje přes oceán. Sídlem prodejní organizace založené v USA je pro tento účel postavená kancelářská budova v Baltimore v americkém státu Maryland.
HARIBO kupuje firmu Stella ve Wattrelos (v blízkosti Lille) ve Francii.
V roce 1900 přebírá Edmund Münster se 100% již v roce 1898 založenou firmu „Düsseldorfer Lakritzenwerk“. 1930 kupuje Edmund Münster z ciziny licenci na bonbóny „MAOAM“. 1982 se stěhuje výroba z Düsseldorfu do Neussu.
HARIBO přebírá 1986 společnost Edmund Münster GMBH & Co. KG v Neussu. Zde jsou vyráběny vedle známých bonbónů „MAOAM“ i želé výrobky.
HARIBO vytváří v Norsku prodejní organizaci. Sídlo prodejní společnosti je v Oslu.

90. léta

1898 zakládá Oswald Stendel ve Wilkau-Haflau výrobnu cukrovinek, perníčků a čokolády, kterou jeho syn prodává v roce 1949 spolkové zemi Sasko. Vzniká státní podnik (VEB) Süßwarenfabrik WESA. Po pádu berlínské zdi se HARIBO angažuje v nových spolkových zemích Německa a kupuje společnost WESA.
HARIBO kupuje 100% akcií italské firmy SIDAS DOLCIARIA S.p.A. a zakládá firmu HARIBO Italien S.p.A. Sídlo firmy je v metropoli horní Itálie Milánu.
V tomto roce začíná spolupráce, která v Německu způsobí obnovenou vlnu známosti značky HARIBO. Sympatický herec a bavič Thomas Gottschalk, kterého zná celý německý národ, dělá okamžitě pro Goldbären z Bonnu reklamu. A samozřejmě také pro další výrobky HARIBO.
HARIBO staví ve Finsku prodejní organizaci se sídlem v Helsinkách.
HARIBO přebírá renomovanou značku Vademecum se žvýkačkami pečujícími o chrup a s bonbony proti kašli.

HARIBO…. úspěch přetrvává

Poté, co HARIBO již v roce 1985 založilo ve Španělsku prodejní společnost, otvírá výrobce cukrovinek z Bonnu nyní výrobnu ve Španělsku.
Větší konkurenceschopnost a blízkost spotřebitelů byly rozhodující pro tento krok. Pod záštitou Hanse-Jürgena Riegla je odtud dodáváno zboží do zemí mluvících španělsky a portugalsky.
V Uzés ve Francii otevírá HARIBO Muzeum bonbónů „Musée du Bonbon“. Je zde zainteresovanému publiku zpřístupněna historie výroby bonbónů, lékořicových cukrovinek a želé, a s tím i z velké části historie společnosti HARIBO.
HARIBO přebírá belgickou firmu Dulcia a začíná s přípravou jednotného vstupu na trh pro celou řadu produktů z pěnového cukru (marshmallow).
HARIBO otvírá v Dublinu v Irsku nový výrobní provoz. Tím je firma i zde blíže spotřebitelům.
HARIBO používá od tohoto okamžiku nová média. Každou chvíli a na každém místě na světě se mohou lidé pomocí internetu informovat o nejnovějších vývojích u společnosti HARIBO.
V polovině června přebírá HARIBO španělskou výrobu cukrovinek Geldul S.L. v Alicante. Tím je vedle provozu v severním Španělsku ještě další pobočka.
Východoevropské trhy jsou stále důležitější. HARIBO zakládá pobočku v Čechách. Sídlo je v Brně.
20.08.2000 začíná stavba výrobního zařízení v Maďarsku. Odtud se rozšiřuje východoevropský trh.
HARIBO kupuje holandského výrobce cukrovinek Hoepman z Hoogezandu v provincii Groningen. Firma vyrábí lékořicové cukrovinky, tvrdé i měkké cukrovinky z marshmallow a představuje tím výborný doplněk portfolia výrobků firmy HARIBO.
HARIBO přebírá tureckého výrobce cukrovinek z želé a z pěnového cukru Pamir Gida Sanayi A.S. S arabskými zeměmi, s Tureckem a muslimskými oblastmi bývalého SSSR získává HARIBO touto akvizicí nový prostor pro odbyt.
Světově známý HARIBO-Goldbär slaví své 80. narozeniny. Protože s ním vyrůstaly generace, stal se synonymem pro želé.
Česká pobočka HARIBO CZ expanduje do Slovenské republiky a zakládá obchodní společnost HARIBO SK.