Starbucks přináší nový standard dokonalosti espresso nápojů s Ristretto Bianco.
V podzimním období také nově uvádí nápoj Apple Crumble Latte.

Starbucks Coffee Company (Nasdaq: SBUX) a její joint venture partner AmRest Holdings SE (WSE: EAT) dnešním dnem uvádějí na trh zbrusu nový espresso nápoj – Ristretto Bianco. Tento nápoj je jednou z nejvýznamnějších inovací v řadě espresso nápojů nabízených kavárnami Starbucks od vstupu této značky na český trh v roce 2008. Ristretto Bianco zdůrazňuje kvalitu a chuť espresso nápoje, Starbucks tak reaguje na rostoucí vyspělost kultury pití kávy svých zákazníků.

Letošní podzim se ponese ve znamení zvyšování úrovně dokonalosti espresso nápojů, kterou kavárny Starbucks svým zákazníkům přislíbily prostřednictvím „5 slibů dokonalého espresso nápoje“ letos na jaře. Představení Ristretto Bianco je důležitým krokem v tomto úsilí a zákazníkům přináší další důkaz jedinečnosti zážitku v kavárnách Starbucks.

„Jsme potěšeni, že můžeme v kavárnách Starbucks rozšířit základní řadu espresso nápojů o Ristretto Bianco. Neustále se snažíme potěšit naše zákazníky a dát jim to, po čem touží. A protože jsme se z naší vzájemné komunikace dozvěděli, že by si přáli nový espresso nápoj, který by ideálně doplnil jejich den, představujeme Ristretto Bianco. Tento výjimečný nápoj je příjemnou změnou mezi standardními nápoji v naší nabídce,“ uvedl Erik Zlámal, Regional Director společnosti Starbucks pro Českou republiku a dodal: „Ristretto Bianco představujeme našim zákazníkům, kteří hledají výraznější chuť našeho espressa v kombinaci s lahodným mlékem. Naši baristé v posledních týdnech procházeli intenzivním tréninkem, ale jejich úsilí nekončí – neustále se zdokonalují, a tak si mohou naši zákazníci vychutnat tento nápoj nejen díky jeho jedinečné chuti, ale i díky působivému vzhledu s krásnou rosettkou na povrchu. Ta symbolizuje skutečnost, že nápoj připravujeme s péčí individuálně pro každého zákazníka.

V podzimní nabídce Starbucks uvádí také další nový nápoj – Apple Crumble Latte. Jako zrnkovou kávu kavárny svým zákazníkům nabídnou směs Starbucks Anniversary Blend, která byla na trhu poprvé představena v roce 1996 k příležitosti 25. výročí založení společnosti Starbucks, a rovněž podzimně laděnou kolekci hrnků a termohrnků.

Nové produkty uvedené 4. září 2012
Ristretto Bianco – Sametový nápoj s výraznou chutí espressa, připravený ručně z ristretto shotů a jemně ohřátého plnotučného mléka s jedinečným Latte art na povrchu.

Apple Crumble Latte – Lahodná kombinace jablečného sirupu, čerstvě ohřátého mléka, espressa, to vše ozdobené domácí šlehačkou, jablečnou polevou a sušenkovou drtí.

Zrnková káva Starbucks Anniversary Blend – Komplexní směs káv z Asie/Tichomoří a letité indonéské kávy s vysokou plností chutě, která se vyznačuje výraznou a kořenitou příchutí. Letitá káva z Indonésie, která vzniká uležením zelené (nepražené) kávy ve speciálních skladech v Singapuru po dobu 3 až 5 let, dělá tuto kávu velice unikátní.

Zákuskem tohoto období je švestkový koláč.

Starbucks pro své zákazníky připravil jedinečnou kolekci hrnků a termohrnků, které se výborně hodí pro domácí použití a zároveň jsou i skvělým dárkem. Tématem nové kolekce jsou podzimní motivy.